disscuss print

ASP.NET - PHP Linux Hosting - Tıkla sipariş ver...

Gazze şehidi Akyüz'ün ailesinde buruk karne sevinci yaşanıyor

Gazze şehidi Akyüz'ün ailesinde buruk karne sevinci yaşanıyor_resim
Gazze gemisinde İsrail askerleri tarafından şehit edilen İskenderunlu Cengiz Akyüz'ün evinde buruk bir karne sevinci yaşandı.

İnsani Yardım Derneği tarafından Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara gemisinde şehit olan İskenderunlu Cengiz Akyüz'ün ailesi ilk kez babalarından ayrı karne sevinci yaşadılar.

Çocuklarının her zaman okuması için çaba sarf eden Cengiz Akyüz, Gazze yolunda şehit olmuştu. Akyüz'ün acılı eşi Nimet Akyüz, "Eşim'in son sözleri 'Oğluma iyi bak. Çocuklarımı okut' olmuştu. Eşim eğitime çok önem verir, elindeki avcundaki tüm harçlığını çocukların eğitimi için kullanırdı. Şehit olmadan önce yaptığımız görüşmelerde de çocukların okulu ihmal etmemeleri konusunda sürekli bizleri uyarırdı. Kendisini eğitime ve okumaya adamış eşimi böylesi önemli günde yanımızda görmek isterdik." dedi.

Nimet Akyüz, "Çocuklarımın hepsinin karnesi takdir ve teşekkürlerle dolu. Aile olarak buruk bir sevinç yaşıyoruz." diye konuştu.

Cengiz Akyüz'ün en büyük oğlu Furkan Akyüz ise "Babam inşaat işi ile uğraşırdı ve benim mimar olmamı isterdi. Ben de babamın izinde inşallah mimar olmayı hedefliyorum. Şu an orta okulu takdirle bitirdim. En büyük hedefim mimar olmak. Keşke kendisi de sağ olsaydı da bu günleri görseydi" şeklinde konuştu.

İskenderun Gani Bahadırlı İlköğretim Okulu 8. sınıfta okuyan Furkan Akyüz, 6.'cı sınıfta okuyan kardeşi Beyza Akyüz'e okul bahçesinde düzenlenen törenle takdir ve teşekkür belgelerini verildi.

İskenderun Dr. Gani Bahadırlı İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Fahri Demirel, "Gazze'ye yardım götüren gemide hayatını kaybeden velimiz Cengiz Akyüz'ün çocukları bizim okulumuzun en başarılı öğrencileri arasında, kendilerini tebrik ediyorum." ifadesini kullandı.

Karnelerini alan Furkan ve Eyza Akyüz, buruk bir sevinç yaşadılar.



18/06/2010



computer ASP.NET - PHP Linux Hosting... Tıkla sipariş ver...

Bu haber 26/03/2014 09:16 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors