disscuss print

ASP.NET - PHP Linux Hosting - Tıkla sipariş ver...

1. Dünya Savaşı: Kültür ve hatıra

1. Dünya Savaşı: Kültür ve hatıra_resim
Rusya'da saklanan Birinci Dünya Savaşı'na ait tüm belgeler internette yayınlanacak.

Paris'de düzenlenen 'Birinci Dünya Savaşı: Kültür ve hatıra' adlı uluslararası konferansa katılan Rusya Federal Arşiv Ajansı Başkanı Andrey Artizov, "Doğruyu söylemek gerekirse, bizim Birinci Dünya Savaşı'na ait gizli kalmış hiçbir belgemiz yok. Bu savaştan bize kalan her türlü belge herkesin ulaşabileceği Rus arşivlerinde yer almakta. Bugün bütün belgeleri savaş tarihi arşivinin resmi internet sayfasına ekledik. Paris'de, Vilnius'da, Varşova'da istediğiniz yerden bakabilirsiniz" diye konuştu.

Artizov açıklamalarına şöyle devam etti:

"İkinci projemizde ise daha yolun başındayız. Bu projede Birinci Dünya Savaşı'ndaki kayıp eşyaların belgelerini sıralıyoruz. Şu an elimizde 7 milyon kart var ve her biri iki taraflı. Bu da demek oluyor ki, 15 milyon kartı internete koymamız gerekiyor. Bu kartlarda Birinci Dünya Savaşı'nın cephelerinde savaşan Rus İmparatorluğu'nun ordusunda görev alan askerlerin bilgileri var. Ordu birçok milletten askeri kapsıyordu: Polonyalılar, Litvanyalılar, Finliler, Ukraynalılar, Belaruslar, Yahudiler ve tabii ki Ruslar. Bu projenin önümüzdeki birkaç yıl içerisinde tamamlanmasını planlıyoruz."

Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Başkanı Sergey Narışkin'in başında bulunduğu Rus heyeti 14-15 Nisan tarihlerinde Sovyetler Birliği'nin UNESCO'ya katılımının 60. Yıldönümü için özel olarak düzenlenen etkinlikler için Fransa'da bulunuyor.

mgdtv.comcomputer ASP.NET - PHP Linux Hosting... Tıkla sipariş ver...

Bu haber 15/04/2014 12:36 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors