disscuss print

ASP.NET - PHP Linux Hosting - Tıkla sipariş ver...

Zeytin Dalı harekâtı 9. gününde... Şehit sayısı 5'e yükseldi

Zeytin Dalı harekâtı 9. gününde... Şehit sayısı 5'e yükseldi_resim
TSK tarafından Suriye'nin Afrin kentine düzenlenen 'Zeytin Dalı' harekâtı 9. güne girdi. Yağmur ve sisin kalkmasıyla taarruza geçen TSK, Kilis sınırından YPG mevzilerini vurdu. TSK'nin yaptığı açıklamada "Zeytin Dalı Harekatı" kapsamında bugüne kadar toplam 484 terörist etkisiz hale getirildi. Gece boyunca 7 uçağın katıldığı hava harekatıyla PYD hedefleri vuruldu" ifadelerine yer verildi. Operasyonda şehit sayısı da 5'e yükseldi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) 20 Ocak'ta saat 17.00'de 72 savaş uçağının hava saldırısıyla başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı' sürüyor. Aşırı yağış ve sis nedeniyle güçlükle ilerleyen operasyon, havanın düzelmesiyle hız kazandı. Gece boyunca Kilis ve Hatay sınır hattından topçu atışları yapıldı. Kilis'in karşısındaki YPG mevzileri sınıra konuşlu topçu bataryaları tarafından fırtına obüsleriyle karadan, jetler tarafından da havadan hedef altına alındı. Havadan ve karadan bombalanan bölgelerden yükselen dumanlar Kilis'ten de görüldü. YPG mevzilerinden ateşlenen roketlerin hedefi haline gelen Kilis'te kent merkezindeki iş yerleri ile belediye hoparlörlerinden Mehter Marşı çalındı. Tüm kentten duyulan Mehter Marşı'yla, Kilisliler moral bulurken, 11 yaşındaki Sait Kılınç da omzuna Türk bayrağı takıp harekata destek verdi. Kilisliler, Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla ev ve arabalarına da Türk bayrağı astı.

SEVKİYAT DEVAM EDİYOR

Erzurum Jandarma Komando Özel Harekât Tabur Komutanlığı'ndan Suriye sınırına konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen askeri konvoy, dün gece Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinden geçti. Obüs ve zırhlı araçları taşıyan konvoyu gören Gölbaşılılar, onlara sevgi gösterisinde bulundu. Askeri konvoy alkış ve zılgıtlarla, Kilis'e uğurlandı. Vatandaşlar uzun süre tekbir getirip 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganı attı.

TSK: 484 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

9'uncu gününe giren operasyonla ilgili son gelişmeler Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayla duyuruldu. Şehit sayısını 5'e yükseldiği operasyonla ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Hava Kuvvetleri tarafından gece süresince gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan hedefler imha edilmiştir. Harekâta katılan 7 uçak emniyetle üslerine dönmüşlerdir. Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre gece süresince 37 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 484 olmuştur." (CUMHURİYET)computer ASP.NET - PHP Linux Hosting... Tıkla sipariş ver...

Bu haber 28/01/2018 09:57 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors