disscuss print

ASP.NET - PHP Linux Hosting - Tıkla sipariş ver...

Umutsuzluk karşısında “Agresif”

Umutsuzluk karşısında “Agresif”_resim
“Heykeller, kafamdaki hikâyelerdir” diyor, sanatçı Yılmaz Zenger. Ve yaşadığımız dünyanın korkunç yığıntılarını, heykelleriyle yeniden yapılandırıyor yeni sergisi “Agresif”te

Daha önce yaptığı heykeller New York, Jersey City ve Broadway galirilerinde Yoko Ono ve Jeff Koons ile birlikte sergilenen Türkiyeli sanatçı Yılmaz Zenger’in yeni sergisi Agresif, 44A’da açıldı. Yeni koleksiyonunda, Arap alfabesi formlarından yola çıkan sanatçının, bedensel enerjinin dökümünü dönüştürdüğü kaligrafik işleri de var. Üretimin kıymetini zihinsel sürecin zenginliğiyle açıkladığını dile getiren Zenger, “Bir kelime hazinesi gibi kullandığım formlarla içimdeki kirlenmeyi arındıyorum” diyor, eserleri için.

BİR AÇI BİN OKUMA

Sahih bir sanatçıyı, “merakı, akıl yürütme becerisi, bilgi birikimi ve gerekli enstrümanları kullanma becerisi”yle tanımlayan Zenger, en küçük bir açı değişikliğiyle bile yeni bir okuma biçimi doğuran çok yüzeyli heykellerimde, matematik ve geometrinin olanaklarını bir iskelet olarak kurguladığını söylüyor. 81 yaşındaki sanatçı, “Umutsuzluk karşısında üretmenin sürekliliği ile dinç kalabiliyorum. İzleyiciyi sergileme biçimi ile de agresif bir atmosferle kuşatacak bir deneyim sunmayı hedefledim” diyor. 15 Mart’a kadar ziyarete açık olacak sergi için detaylı bilgiye www.44a.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

TARAFcomputer ASP.NET - PHP Linux Hosting... Tıkla sipariş ver...

Bu haber 14/02/2014 09:43 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors