disscuss print

ASP.NET - PHP Linux Hosting - Tıkla sipariş ver...

100. yılın şerefine kutlamalar Berlin‘de

100. yılın şerefine kutlamalar Berlin‘de_resim
Bu yıl 64’üncüsü gerçekleştirilen Berlin Uluslararası Film Festivali kapsamında İstanbul Film Festivali tarafından Akademie der Künste'de bir davet verildi.

Türk Sineması’nın 100. yıl kutlamaları vesilesiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle verilen davette, Türkiye’den Berlin Film Festivali’ne katılan beş filmin tanıtımı yapıldı. Bu yıl, Köprüde Buluşmalar kapsamında dördüncüsü gerçekleştirilecek ve bugüne kadar 22 ortak yapım projesini destekleyen Türkiye-Almanya Ortak Yapım Film Geliştirme Fonu’nun da duyurusu yapıldı.

Tam kadro oradaydı

İstanbul Film Festivali Direktörü Azize Tan, Direktör Yardımcısı Kerem Ayan, Köprüde Buluşmalar Yöneticisi Gülin Üstün ve İKSV Genel Müdürü Görgün Taner’in ev sahipliğinde düzenlenen kokteyle, basın mensupları, yönetmenler, yapımcılar, sinema endüstrisinin önde gelen isimleri katıldı. Berlin Film Festivali’nde Forum bölümünde yer alan Kumun Tadı filminin yönetmeni Melisa Önel, oyuncusu Timuçin Esen, film müziklerini yapan Erdem Helvacıoğlu; Panorama Özel bölümünde yer alan Kuzu filminin yönetmeni Kutluğ Ataman ve Generation bölümünde gösterilen Mavi Dalga filminin yönetmenleri Zeynep Dadak, Merve Kayan, oyuncular Ayris Alptekin, Begüm Akkaya ve Onur Saylak, film müziklerini yapan Kim Ki O ve Hüseyin Karabey’in yönetmenliğini yaptığı Sesime Gel filminin yapımcısı Emre Yeksan ile Ağrı ve Dağ filminin yönetmeni Hasan Serin ile yapımcısı Armağan Lale de konuklar arasındaydı.computer ASP.NET - PHP Linux Hosting... Tıkla sipariş ver...

Bu haber 11/02/2014 12:46 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors