Emrah Şehit Oldu Ailesi Yığıldı Kaldı

Bingöl’de terör örgütü üyeleriyle çıkan çatışmada 4.5 aylık er Emrah Göçer, Erzincan’ın Kemah İlçesi’nde de mayına basan Mehmet Arslan şehit oldu. Acı haberi alan şehit babası İsa Göçer kalp krizi geçirdi

Bingöl’ün Genç İlçesi ve Erzincan Kemah’tan gelen şehit haberleri yürekleri dağladı. Bingöl’ün Genç İlçesi yakınlarında PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada bir asker şehit oldu. Önceki gece Genç İlçesi kırsalında arazi arama tarama faaliyeti sürdüren güvenlik güçleri, karşılaştıkları bir grup teröristin “teslim ol çağrısı”na ateşle karşılık verdi. Bunun üzerine çıkan çatışmada 4.5 aylık asker Jandarma Komando Er Emrah Göçer şehit düştü. Acı haber şehit erin Hatay’a bağlı Küçükdalyan Beldesi’ndeki eve ateş gibi düştü. Baba İsa Göçer kalp krizi geçirirken, şehidin nişanlısı Eylem Bahçeci isimli genç kız da baygınlık geçirdi. Nişanlısının şehit haberiyle sarsılan genç kızı yine bir kadın asker teselli etmeye çalıştı. Şehit erin naaşı Erzincan’da yapılan askeri törenin ardından Hatay’a gönderildi.

MAYIN YİNE VURDU

Erzincan Kemah kırsalında da arama ve tarama çalışması yapan güvenlik kuvvetlerinden 21 yaşındaki Mehmet Arslan PKK tarafından döşenen mayına basarak şehit düşerken, bir er de yaralandı.

Aydın ARIK- Ali YOLCU
14/07/2007

Bu haber tarihinde eklenmiştir.